Producenci
Instrukcja położenia płyt

Położenie płyt na ziemi pod plac zabaw

1.Wybrać ziemię na odpowiednią głębokość 15-20 cm

2. Podłoże wyrównać i zagęścić mechanicznie (ubijakiem lub wibratorem powierzchniowym). Płyty można oprzeć o brzeg trawnika lub zastosować krawężniki lub eko-palisady.

3. Wykop wypełnić warstwą nośną odpowiedniej wysokości, poczynając od wypełnienia kruszywem o frakcji 30-60 następnie wysypać frakcje 16-20 można na samą górę wysypać jeszcze frakcję 0-10 (kliniec)a następnie wyrównać i zagęścić.

4. Płyty należy ułożyć na podbudowie .

5. W przypadku podłoża utwardzanego w miejscach uniemożliwiających wyrównanie zagęszczarką należy dążyć do takiego ułożenia płyt przy pomocy ręcznego zagęszczenia gruntu, aby na połączeniach płyt różnica wysokości pomiędzy krawędziami nie przekraczała 5 mm z uwagi na możliwość potknięcia.

6. Płyty nie powinny być układane w temperaturze powyżej 25 °C i poniżej 5°C.

Płyta z granulatu SBR pracuje w lecie ,,nabrzmiewa,, zimą się ,,kurczy,, należy zignorować w okresie zimowym szczeliny które mogą wystąpić .

7. 2 razy w roku płyty należy myć i czyścić mechanicznie pod ciśnieniem przy użyciu środków myjących co jest warunkiem utrzymania gwarancji producenta granulatu.

8. Wykonać czynności sprawdzające w ramach kontroli funkcjonalnej. - dokonać kontroli drenażu (odpływu wody) strumieniem wody, podbudowa powinna odbierać wodę.

Położenie płyt na betonie, tarasie, asfalcie, kostce brukowej.

1. Usunąć luźne elementy z nawierzchni.

2. Dodatkowo można rozłożyć folie budowlaną. 

3. Płyty należy zacząć układać od skrajnego narożnika.

4. Możliwość docinania płyt kątówką lub nożykiem do tapet.

5. Możliwość zaznaczenia krawędzi np. balkonu listwą lub podklejeniem zewnętrznych płyt klejem poliuretanowym w celu zmniejszenia ryzyka przesuwania się płyt.

6. Zabezpieczyć ostre przedmioty np. metalowe nóżki od krzesła .

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl